Lymfatické masáže

Vedle žilního systému máme v těle i systém lymfatických (mízních) cév. Oba spolu úzce spolupracují. Lymfatické cévy odvádějí z tkání vodu, ionty, bílkoviny a nahromaděné toxické látky. Volný odtok mízy je nezbytný pro plynulé odstranění těchto látek z tkání. Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla některými zplodinami a otokům

Pokud lymfatický systém nefunguje dobře, snižuje se i celková obranyschopnost organismu.

Zanesené“ lymfatické dráhy se mohou projevovat například:

celkovou tělesnou únavou

pocity vyčerpanosti

únavou nohou

otoky

 

Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě

 

Při lymfatické masáži se používají speciální pomalé jemné hmaty, které napomáhají pročištění lymfatických cest a zlepšení odtoku lymfy. Lymfatická masáž se dá provádět jen na určitých částech těla (částečná) nebo na celém těle (celková).

 

Pro dlouhodobý účinek je třeba absolvovat 3 masáže celého těla během jednoho týdne.

Návazné (udržovací) masáže dle potřeb klienta.

Lymfatický tejping

Lymfatický tejping je technika, která dlouhodobě podporuje lymfatický systém. Používá se pružná kinezio páska, která se v tomto případě aplikuje plošně, ve tvaru vějíře.Po celou dobu aplikace probíhá v místě nalepení i v okolí jemná lymfodrenáž, zvýšené prokrvení a aktivace analgetického systému. Zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání.Aplikace lymfatického tejpingu zlepšuje cirkulaci krevní i lymfatickou (povrchový lymfatický systém), následkem toho dojde ke zlepšení lokálního metabolismu a imunologických procesů.

Lymfatický tejping lze použít jednak samostatně, na odrtranění otoků, pohmožděnin a modřin, nebo jako podporu toku lymfy po lymfatické masáži.

 

Účinky jsou zejména:

dlouhodobá podpora lymfatického systému

prodloužení účinku lymfodrenáže

odstranění otoků

úleva od bolesti

urychlení regenerace po úrazech a operacích

odstranění křečových stavů

!
!
!