Co je to kalantika?

Program nese název po své zakladatelce Callan Pinckney, která jej vytvořila v sedmdesátých letech minulého století v New Yorku. Callan měla problémy se zády a koleny. Nemohla však najít žádné cvičení, které by jí pomohlo. Začala tak experimentovat s různými metodami a přístupy, přičemž vycházela zejména ze svého předchozího studia baletu. Klíčem k úspěchu se pro ni staly opatrné přesné pohyby. Ukázalo se, že nejenom odstraňují bolest, ale také ideálně tvarují postavu.   

Jak to funguje?

V rámci hodinového programu se postupně procvičí jednotlivé partie celého těla. Cviky zároveň zpevňují i protahují kontrolovanými malými pohyby, při kterých však dochází ke stahům i hlouběji uložených svalových vrstev, jejichž procvičení bývá problematické. 

I když jsou svaly v maximálním možném protažení, je cvičení bezpečné, protože se zde neprovádí nic extrémní silou nebo trhavými pohyby. Kalanetika tak významně zlepšuje koordinaci a přirozenou kontrolu celého těla, na kterou se v rámci běžného fitness poněkud zapomíná a často proto dochází k různým zraněním. 

Proč právě kalanetika s Pavlínou?

Pavlína doslova „na vlastní kolena“ poznala, že cílené protahování skutečně funguje -  pomáhá od bolestí, a dále působí i jako prevence. V záplavě nejrůznějších fitness hitů a novinek se kalanetika trochu ztratila, proč ale opouštět postupy, které jsou ověřené? Kalanetika skutečně není žádná „masovka“: v hodinách každý cvičí individuálním tempem a soustředí se pouze na precizní provedení pohybu. Žádná hudba, žádný křik a shon. Ideální pro všechny, kteří chtějí spojit péči o své tělo s trochou duševní hygieny.

Trenérka lekce - Pavlína Kocourková

Více informací

Pavlína Kocourková

  #fitnessPraha #posilovna