Finská sauna

Co je to finská sauna?

Počátky saunování pravděpodobně sahají několik tisíc let do historie lidstva.  Finská sauna je přitom považována za nejstarší typ sauny vůbec. Můžeš si tedy u nás vyzkoušet něco skutečně prověřeného generacemi! Původně představovala prostor vyhloubený do země a překrytý zvířecími kůžemi. Místnost se vytápěla kameny rozpálenými v ohništi …pod kožešiny tě ale nepozveme ;) naše finská sauna patří mezi ty nejmodernější.  Je vytápěna topným tělesem, které automaticky hlídá teplotu i vlhkost. I přes to (Nebo právě proto?) si jsme jisti, že budete více, než spokojeni. 

Proč se saunovat ve finské sauně?

Relaxování v sauně má mnoho ozdravných účinků. Vlivem tepla dochází k rozšiřování kožních pórů a cév, a tím pádem k prokrvení a okysličení celého těla. Sportovci uvítají snížení svalového napětí a rychlejší regeneraci svalů.

Zrychluje se látková výměna a náš organismus se mnohem snáze zbavuje toxinů a buduje si pevnou imunitu. Věděl jsi, že pravidelné saunování významně zvyšuje produkci bílých krvinek, které jsou pro náš imunitní systém klíčové?

Stimulace krevního oběhu je navíc podpořena střídáním horka v sauně, a nízké teploty v chladícím bazénu. Zvýšení tepové frekvence, ke kterému dochází, zlepšuje fyzickou kondici tvého srdce a snižuje pravděpodobnost vzniku kardiovaskulárních chorob. Zkus navštívit naši saunu s partnerem, nebo s přáteli a vyzkoušej vše na vlastní kůži.